آموزش ویدیویی اسنوکرمسابقات اسنوکرویدیوها

اولین باری که بازی رونی اُسالیوان از تلویزیون پخش شد!

رونی اُسالیوان (اوسالیوان: Ronnie O’Sullivan)

رونی اُسالیوان متولد وست‌میدلند در انگلستان از بازیکنان و قهرمانان رشته اسنوکر است. او با توجه به بازی کاملاً سریع خود در دنیای اسنوکر ملقب به موشک (به انگلیسی: The Rocket) است. او توسط افراد زیادی به عنوان پر‌استعدادترین فرد در این رشته شناخته شده‌است.

اُسولیوان در سالهای ۲۰۰۱، ۲۰۰۴، ۲۰۰۸، ۲۰۱۲ و ۲۰۱۳ قهرمان جهان شده‌است.

وی در پایان ۵ فصل (۲۰۰۲/۰۳، ٬۲۰۰۴/۰۵ ۲۰۰۵/۰۶، ۲۰۰۸/۰۹ و ۲۰۰۹/۱۰) در رده‌بندی امتیازی فدراسیون جهانی اسنوکر در رده نخست جای گرفته‌است. او در مجموع تاکنون موفق به کسب ۵۰ عنوان قهرمانی در رقابتهای امتیازی و غیر امتیازی مختلف بین‌المللی اسنوکر شده‌است.

رونی اُسالیوان

رکوردهای منحصربه‌فرد

اُسولیوان دارای رکورد سریع‌ترین حداکثر امتیاز (به انگلیسی: Maximum break) تاریخ ورزش اسنوکر با زمان ۵ دقیقه و ۲۰ ثانیه است، که وی این رکورد را در مسابقات قهرمانی جهان در سال ۱۹۹۷ کسب کرده‌است

– وی دارای رکورد جوان‌ترین قهرمان مسابقات امتیازی اسنوکر دنیاست. جایی که وی در سن ۱۷ سالگی موفق به قهرمانی در رقابتهای امتیازی بزرگ بریتانیا شد.

– وی تاکنون در طول دوران ورزش حرفه‌ای خود موفق به کسب ۱۳ حداکثر امتیاز (بریک ۱۴۷ امتیاز) شده‌است و رکورد استیون هندری قهرمان بازنشسته و سابق جهان با ۱۱ حداکثر امتیاز را شکسته‌است.

رونی اُسالیوان

– او از نظر کسب جایزه نقدی مسابقات رسمی اسنوکر با درآمد بیش از ۷ میلیون پوند، پس از استیفن هندری رکورددار جهان در این زمینه هست.

– وی تاکنون موفق به ثبت نزدیک ب۹۰۰ بریک بالای ۱۰۰ امتیاز (به انگلیسی: Century break) شده‌است، که از این لحاظ نیز رکورددار دنیای اسنوکر است.

 

اولین پخش مسابقات رونی اُسالیوان در تلویزیون

رونی اُسالیوان زمانی که فقط ۱۴ سال داشت در مسابقات معتبر حضور پیدا کرد و در این ویدیو لحظاتی از اولین پخش تلویزیونی رونی اُسالیوان را مشاهده خواهید کرد.
او در ۱۰ سالگی موفق به کسب اولین بریک بالای ۱۰۰ شد و در سن ۱۵ سالگی اولین حداکثر امتیاز غیررسمی را به نام خود به ثبت رساند. یک سال بعد و در سن ۱۶ سالگی وی توانست با قهرمانی در مسابقات آماتوری اسنوکر جهان به اتحادیه اسنوکربازان حرفه‌ای جهان راه یابد.
این ویدیو را ببینید و از هنر نمایی یک نوجوان ۱۴ ساله لذت ببرید.

این شما و این رونی اُسالیوان ۱۴

برچسب ها

آکادمی اسنوکر 147

هدف ما در آکادمی آموزش اسنوکر 147 این است که اسنوکر را بهتر و اصولی بازی کنید. سعی می کنیم هر آنچه را برای بهتر بازی کردن اسنوکر نیاز دارید در اختیار شما قرار دهیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن